Home / Makyaj / 2017 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

2017 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

Önceki yazımızda 2017 sonbahar kış moda trendlerini incelemiştik beraber. “Ben görmedim, ben okumadım” derseniz hemen göz atabilirsiniz 🙂 Bugün de olayın makyaj tarafına bir bakalım istiyorum. Hadi başlayalım;

2017 sonbahar kış defilelerinde öne çıkan makyaj trendlerinden biri “vampir görünümlü” yada “kan kırmızısı” diye adlandırabileceğimiz kırmızı dudak trendi. La Perla, Alice + Olivia gibi isimler modellerinde bu bahsettiğimiz koyu kırmızı rujları kullanmış. Bu da demek oluyor ki, her sonbahar kış sezonunda olduğu gibi bu sene de kırmızı ruj trend olacak ama biraz daha farklı şekilde. 

Önümüzdeki sonbahar kış sezonunda göz makyajı biraz daha cesur olacak gibi görünüyor; göz kapaklarını “bebek mavisi” tonları süsleyecek. Derek Lam, Oscar de la Renta ve Prabal Gurung bu rengi tercih edenler arasında. Kışın kasvetini az da olsa bu iç açıcı renk ile siz de dağıtabilirsiniz.

Dikkatimi çekenlerden bir diğeri ise “ombre” yani “renk geçişli” dudak görünümü. 2017 sonbahar kış defilelerinde bu trend birkaç farklı şekilde kullanılmış. H&M, modellerinin dudaklarını iç kısma geldikçe rengi açılan mor ruj ile boyarken Jason Wu, iki ruj kullanabiliyorken neden tek ruj kullanalım diye düşünerek modellerinin alt ve üst dudaklarını farklı renkte rujlarla boyamış. Erin Fetherston ise pancar suyu içen kadından ilham alarak modellerinin dudaklarının ortasını şarap rengi bir rujla boyayıp, kenarlara doğru dağıtmış.

About pedro

Check Also

Yüz şeklinize göre nasıl makyaj yapmalısınız?

Yüz şeklinize göre nasıl makyaj yapmalısınız?

Yüz şekli, nasıl makyaj yapılması gerektiğinin mesajını bize verir ve son derece önemli bir ipuçudur. …

Bir cevap yazın

Normal Linkler Burada olucak