5 fondöten hatası

5 fondöten hatası

Simdi sizlere sıklıkla yapılan 5 fondöten hatasını nasıl gidere biliriz. Bu konu hakkında bilgilerimiz paylaşmak istiyoruz. Gelin şimdi birlikte bu konulara bir göz atalım.

NEMLENDİRME

Yüzümüze fondöteni kullanmadan önceki ilk şart aşama nemlendirici kullanmak. Bu kesin olmazsa olmazlardan bir kural. Bu hem fondötenin yapısını incelterek daha doğal ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlayacak hem de makyajınızın çizgilere dolmasını önleyecektir.
 
FONDÖTEN İÇERİĞİ

Gelelim ikinci adıma. Bu adımda en önemli bir diğer detay cildinize en uygun fondöteni seçmektir. Zira cildinize uygun olmayan bir fondöten renk farkı ve cildinizde kabarık bir görünüme yol açacaktır buda bizim istemediğimiz bir sonucu doğuracaktır. Eğer yağlı bir cildiniz varsa mat ve parlak olmayacak bir görünüm sağlayan pudra bitişli fondöten kullanmalısınız. Kuru cilt yapısına sahipseniz su bazlı ve nemlendiricili bir fondöten secimi yapmanız en doğru tercih olacaktır.

UYGULAMA

Fondöteninizin doğal ve pürüzsüz durması için içeriği kadar uygulama yapacağınız malzemelerde çok önemlidir. Fırça, sünger ya da parmaklarımız uygulama seçenekleri arasında. Doğru fırça seçimiyle fondöteninizi eşit miktarda bütün cildimize dağıtarak doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz. Son dönemin gözdesi Beauty Blender’lar ile birçok kişinin gönlünü kazanan süngerler ise fondötenin dalga dalga durmaması için iyi bir seçenek.  Ama yine de hem kolay ve zahmetsiz olması hem de verdiği ısıyla ürünün kolay şekilde yayılması için parmak uçları en güzel alternatif.
 
RENK SEÇİMİ

Bu aşamaların temelinde bir diğer önemli nokta cildinizin renk tonuna en uygun fondöten rengini bulmak olacak. Genel de fondöten satış noktalarında satış temsilcilerinin önerileri iki ton koyu renk tercih etmeniz olsa da siz bunları görmezden gelin. Siz teninizin en uygun rengini bulmaya özen gösterin ve ürünü almadan öncede muhakkak bilek ve boyun bölgenizde denemeyi de es geçmeyin özellikle boyun bölgesinde yapılan denemeler size en doğru yanıtı vereceğini de unutmayın.

KAPATICI

Makyaja başlarken fondöten kullanımının en büyük hatalarından biride her şeyi fondötenle kapatmaktır. Yüzünüzün faklı yerlerinde faklı renk tonları vardır yüzümüzün orta kısmında dış hatlara doğru rengi koyulaşmaktadır bu nedenle sivilce yâda kızarıklıların bulunduğu böyleye göre fondöteninizin bir yâda iki ton kapalı bir rengiyle kapatıcı kullanarak yok etmeniz sonraki aşamadaki fondöten detaylarının daha kusursuz olmasını sağlayacaktır.
 
 
 

Bir cevap yazın