Boncuk ağda nedir, nasıl kullanılır?

Boncuk ağda nedir, nasıl kullanılır?

Boncuk ağda son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir ağda türüdür. Boncuk ağda kullananlar bu ağdanın, diğer ağdalara göre daha az acı hissettirdiğini ve daha pratik olduğunu söylüyorlar. Boncuk ağda almak istiyor fakat bir türlü emin olamıyorsanız tam olarak doğru yazıyı okyorsunuz. İşte aklınıza takılan tüm soruların cevapları…

Boncuk ağda nedir?

Boncuk ağda diğer kalsik ağdalara göre, biraz daha pahalı olmasına karşın, işlemi daha az acılıdır. Boncuk ağdanın popülerliği için başka bir sebep de, hassas ciltlerde bile kıl köklerini çıkarıken yumuşak bir dokunuş sağlamasıdır. Bu nedenle yüz, bikini bölgesi ve koltukaltı gibi hassas bölgelerde birçok kişi epilasyon için boncuk ağdayı tercih ediyor. Evde rahat ve ağrısız bir biçimde boncuk ağda uygulamasını denemek istiyorsanız yaptığımız araştırmalar sonucunda  sizler için uygun olacağını düşünüyoruz.

Sir ağda ile boncuk ağda arasındaki fark nedir?

1- Klasik olarak önceden beri kullanılan sir ağda ve günümüzde oldukça popüler hale gelen boncuk ağda çeşitli yönlerden farklılık göstermektedir.
2- Sir ağda ağda bezi ile kullanılır, boncuk ağda ise el ile kullanılan ağda yöntemidir.
3- Sir ağdaların bir kısmının içeriğinde şeker olabilir. bulunabilir. Ancak boncuk ağda da aynı durum geçerli değildir.
4-  Sir ağdanın kıl köklerini beslediği söylenir. Boncuk ağda ise şeker içermediğinden kıl köklerini beslemediği öne sürülmektedir.

Boncuk ağda nasıl kullanılır?

1 Adım: Boncuk ağda da diğer ağdalar gibi ağda ısıtıcısında ısıtılmalıdır. Ağda ısıtıcısı iyice ısındığında içerisine 3 yemek kaşığı boncuk ağda konur. Boncuk ağdaların 15-20 dk bekletilmesi gerekir. Ardından oda sıcaklığı ayarına alınır.

2. Adım: Özetle balmumu boncukları eriyecek ve kalınlaşacak kıvama geldiğinde kullanıma hazır duruma gelmiş olacaktır. 

3. Adım: Bir spatula yardımı ile ağdayı kıl köklerinin uzadığı yöne doğru sürünüz.
Çekecek bir uç bulunmadığından ağdanın uc kısmında bir kalınlık bulundurmaya dikkat etmelisiniz. Sonrasında ağdayı 2 veya 3 dk. kuruması için bekletin.

4. Adım: Ardından ağdayı kılların ters yönüne doğru normal ağda işlemi uygular gibi uygulayın. İstenmeyen tüyler çıkana kadar bu işlemi tekrar edebilirsiniz. 

Boncuk ağda kullananlar 

Boncuk ağda kullananların bu ağda türü ile ilgili yorumları oldukça güzel. Boncuk ağda kullananlar, bu ağdanın diğer sir ağdalara göre daha pratik olduğunu ve kıl köklerini giderek azalttığını belirtiyorlar.
Boncuk ağda kullanan çoğu kişi diğer ağdalara göre bu ağdanın daha pratik ve acı hissettirmediğini belirtiyorlar.
Fakat boncuk ağda kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın cilt tipi olduğu unutulmamalıdır. Cilt tipinize göre boncuk ağda seçimi yaparsanız herhangi bir sıkıntı görmezsiniz.

Bir cevap yazın