Home / Cilt Bakımı / Cildiniz İçin Yoğurt Maskesi

Cildiniz İçin Yoğurt Maskesi

Kadınlar için güzelliğin öneminden bahsetmek yersiz tabi. Vücudundaki her bir noktayla ayrı ayrı ilgilenen kadınlar için kuşkusuz en önemli bölge yüzleri. En ufacık bir sivilceden dahi büyük rahatsızlık duyan varlıklarız neticede.

İşte bu noktada göz altı morlukların çare olacak bir maske tarifine rastladım ve sizlerle de paylaşmak istedim. Bu maske ile göz altı morluklarınızdan kurtulabilir ve yüzünüzün ideal renk tonunu bulmasını sağlayabilirsiniz.

İhtiyaç duyanlara denemelerini tavsiye ediyorum. Uygulaması da çok çok basit. Hadi başlayalım…

Malzemeler

– Makyaj pamuğu

– Yoğurt suyu

– Kap

Uygulanışı

Daha sağlıklı bir sonuç için ev yapımı yoğurdu tercih etmenizi önererek başlıyorum. Yoğurdun suyundan bir miktar kabınıza alın. Daha sonra iki adet pamuğu suya batırın ve bol bol emmesini sğlyın. Hafifçe pamuktaki fazla suyu alın ve gözlerinizin üzerini kapatacak şekilde yerleştirin. 5 – 10 dakika kadar bekletin ve ılık su ile yıkayın. Daha sonra kullandığınız bir göz altı nemlendiricisi de uygulayabilirsiniz.

Bu uygulamayı gözlemlerinize göre haftada bir veya iki kez yapabilirsiniz.

Tavsiye

Bu uygulamayı yatmadan önce uygulamakta fayda var. Biliyorsunuz ki, bütün hücreler biz uyurken onarıma geçer. İşte bu yüzden uyumadan önce uygulayacağınız maskenin de sonrasındaki nemlendiricinin de sonuçlarını daha çabuk alırsınız.

Ve tabii ki alerjik durumlarınıza dikkat etmenizi, uyguladığınız her maske vb. ürünlerin sihirli değnek değmiş gibi bir sonuç vermeyeceğini de hatırlatmak isterim.

Sağlıklı günler…

About pedro

Check Also

Yaza girerken nasıl beslenmeliyiz?

Yaza girerken nasıl beslenmeliyiz?

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Elanur Yılmaz, sıcak havaların etkisini gösterdiği …

Bir cevap yazın

Normal Linkler Burada olucak