Cildimizi Olumsuz Etkileyen Çevresel Etkiler

Cilt Dokusunu Etkileyen Çevresel Faktörler

Cilt dokusunun zaman içerisinde yıpranmasında ve kırışıklık görünümünün çoğalmasında, çevresel faktörler tamamiyle büyük bir etkendir. Gün içerisinde kirlenen, yıpranan ve yorulan cilt, doğru bir şekilde temizlenmediğinde gözenek görünümü artar. Bu durum ise ilerleyen zamanlarda sivilce ya da leke gibi sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Genç bir cilt için her zaman temizleme ve nemlendirme rutinlerine dikkat etmekt oldukça da önemlidir. Cilt bakımında estetik yollar olsa da her zaman doğal içeriklerden yararlanmayı tercih edenler içinse seçenekler oldukça fazladır.

Hava Kirliliği Nedeniyle Günlük Cilt Temizliği Önemli 

Gün içerisinde sürekli dışarıda olanların, eve geldiklerinde ciltlerini kesinlikle ama kesinlikle temizlemeleri gereklidir. Günlük temizlik alışkanlığına özen gösterilmesi durumunda gözenek ya da sivilce gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

Cildin yumuşaması için her gün düzenli bir şekilde nemlendirilmesi de bir diğer önemli noktadır. Kuru, yağlı ya da karma ciltler için nemlendiriciler ise değişiklik gösterir. Cilt tipine uygun ürünlerden faydalanmak, kısa süre içerisinde etki gösterebilmesi için önemlidir. Yaşam tarzı cildi nasıl etkiler? Araştırmasında olanların ise her zaman çevresel faktörler ile birlikte yedikleri besinlere de dikkat etmeleri de oldukça gereklidir. Beslenme sayesinde ciltteki sivilce, leke ya da yağlanma problemlerinden kurtulmak çok daha kolay sağlanır.

Haftada bir maske kullanımı: Cilt gözeneklerinin açılması, derinin alt kısımlarının temizlenmesi ve arındırılması için maske kullanımı çok elzemdir. Bu sebeple haftada bir mutlaka maske yapmaya gerek vardır. Ünlülerin güzellik sırları arasında olan maske, bal, mısır unu, pirinç, domates gibi doğal malzemeler ile hazırlandığında etkisini daha fazla gösterir.

 

Bir cevap yazın