Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Çok güzel duran ancak makyaj yokmuş gibi görünen, gün içinde tercih edilen ve sadeliğin öne çıktığı bir makyaj türü olarak karşımıza çıkan doğal makyaj, son zamanlarda oldukça sık trcih edilen makyaj türleri arasında yerini aldı. Haliyle doğal makyaj sırları da oldukça merak edilen bir konu haline geldi.

Doğal makyajın amacı makyaj yokmuş kadar az fakat güzel görünmektir. Makyaja başlamak için ilk olarak.önce yıkayarak cildinizi temizleyin ve kurulayın. Sürekli kullandığınız nemlendiriciniz ile cildinizi nemlendirin ve yirmi dakika kadar bekleyerek cildinizin yatışmasını bekleyin. Fonöten kullananlardansanız cilt tonunuza en uygun rengi kullanmanız gerek. Ayrıca cildiniz esmerse fondöten kullanmadan yalnızca pudra sürmelisiniz. Eğer yüzünüzde leke sorunu yoksa o halde fondöten kullanmanıza da gerek yok demektir. Yine de cildim pürüzsüz görünsün diyorsanız fondöteni oldukça az kullanmalısınız.

Fondöten ile işiniz bittiğinde sıra göz makyajına gelebilir. Öncelikle krem renk tonlarında bir farı göz kapağınıza uygulayın ve ardından toprak rengi bir farı alarak gözünüzün dış kısmından iç orta kısma doğru yayarak uygulayın. İşlem bittiğinde belirgin fakat doğallığından bir şey kaybetmemiş gözlerinize hayran kalacaksınız.
Son dokunuş olarak dudaklarınıza uygun renkte bir dudak kalemi ile dudak çerçevenizi blirleyin. Ardından kalemle aynı renk bir ruj ile dudağınıza ruju sürün. Eğer rujun kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kaleminizi dudağınızın tamamına sürdükten sonra ruju uygulayın.

Ayrıca son olarak bir ipucu daha: Hiç makyaj yapmadığınızda kirpiklerinize yalnızca maskara sürerek bakımlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Hacim veren bir maskarayla 2 dakika arayla iki üç kat boyayıp kirpik tarağıyla yapışan kirpikleri ayırırsanız uzun kirpikleriniz olduğunu görürsünüz.

Bir cevap yazın