Doğal Maskara Tarifleri

Doğal Maskara Tarifleri

Kozmetik sektöründe güzellik adına olmayan ürün yok rujlar, göz farları, allıklar, rimeller, fondötenler… Fakat bunların içindeki kimyevi ürünlerin zararı hepimizin malumu. Doğal rimel tarifleri makalemizde evde kendiniz yapabileceğiniz, içinde bitkisel ürünler bulunduran maskaraların yapılışına yer verdik. Göz gibi önemli bir organınızın sağlığı için hazır maskaralar yerine evde kendiniz yapabileceğiniz rimelleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Organik makyaj ürünleri tariflerini makalemizde bulabilirsiniz. Tariflerdeki malzemeleri aktarlardan temin edebilirsiniz.

Doğal Maskara Tarifleri
1. Tarif
Malzemeler

1 yumurtanın sarısı1 tatlı kaşığı aktif karbon yahut 2-4 kapsül aktif karbon

Yapılışı

Yumurtanın akının, sarısından ayırın.Sarısına aktif karbonu katıp, iyice karıştırın, kahverengi-siyah arası bir rimel elde eltmek için içine biraz kakao katın.Eski rimel kutunuza yahut küçük bir cam kavanoza dökün. Eski rimel şişesine dökmek için hazırladığınız karışımı küçük bir buzdolabı poşedine döküp minik delik açın ve öyle dökün, aşağıdaki resimler size yardımcı olacaktır.Hazırladığınız maskarayı buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

bdb0befc1d006160a40ca2331ffe2485

dogal_maskara_2

dogal_maskara_1

2. Tarif
Malzemeler

2 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı1 tatlı kaşığı shea yağıYarım tatlı kaşığı arı balmumuYarım tatlı kaşığı (veya 1-2 kapsül) aktif karbon (aktif karbonu marketlerde, akvaryumcularda, aktarlarda, internette bulabilirsiniz)

Yapılışı

Kısık ateşte küçük bir tencerede hindistan cevizi yağı, shea yağı ve balmumunu ısıtın, benmari usulü de yapabilirsiniz.Sürekli karıştırın.Bu karışım eridikten sonra, aktif karbonu ekleyin. Kahverengi maskara yapmak için aktif karbon yerine bildirdiğimiz miktarda kakao tozu da katabilirsiniz.Eski rimel kutunuza yahut küçük bir cam kavanoza dökün.İşte rimeliniz hazır!

dogal_rimel (3)

3. Tarif kil maskarası

Malzemeler

4,5 tatlı kaşığı Avursturalya siyah kiliYarım tatlı kaşığı Avustralya kırmızı resif kiliBir tutam guar zamkıYarım çay kaşığı bitkisel gliserin.1,5 tatlı kaşığı su

Yapılışı

Tüm malzemeyi bir kapta birleştirip iyice karıştırın.Eski boş rimel kutunuza dökün.

 

Bir cevap yazın