Ev Yapımı Kolay Yüz Maskeleri Cildinize İyi Bakın

Ev Yapımı Kolay Yüz Maskeleri Cildinize İyi Bakın

Cildi beyazlatan maske tariflerinden yaşlanmayı geciktiren maskelere kadar evde cilt bakımı yapabilirsiniz. Mutfakta olan malzemelerle ya da aktardan alacağınız uygun fiyata satılan malzemelerle cildinizi temizleyebilir, taze ve her zaman sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik öyle büyük paralar da harcamadan. 

Lekelerden Kurtulmak

Cilt beyazlatıcı ve leke giderici maske tarifleri kadınların oldukça merak ettikleri tariflerdir. Güneş lekeleri dışında özellikle hamilelik sırasında oluşan lekelerden kurtulmak isteyenler için oldukça kolay tariflerle bu problemden kurtulmaları mümkün.

Ev yoğurduyla bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken ev yapımı bir miktar yoğurdu bir kase içerisinde karıştırmak ve lekeli alana sürmek. Kuruyana kadar beklemek ve ardından yüzünüzü bolca suyla yıkayıp nemlendiricinizi sürmek. Düzenli kullanıldığında tüm lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Siyah Noktaların Karabasanı

Evde siyah maske yapımıyla cildinizdeki bu problemden kurtulabilirsiniz. Özellikle yağlı bölge olan burun ve alın bölesinde sıklıkla meydana gelen siyah noktalar için evde siyah noktalar için maske yaparak ve düzenli kullanarak sorunu kökünden çözebilirsiniz.

Maskeler Nasıl Yapılır?

Bu konuyla ilgili birkaç tarif bulabilirisiniz.

Bir miktar karbonatı su yardımıyla hamur haline getirerek ve siyah noktalara uygulayarak problemi çözebilirsiniz. İsterseniz ev yapımı yoğurdun içine biraz limon suyu ekleyin ve 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ardından güle güle siyah noktalar!

Saç Bakımında Yumurta

Parlak ve ışıl ışıl saçlar için maske yapımının başrolünde yumurta var. 1 yumurta içine bir yemek kaşığı bal ve zeytin yağı ilave ederek macun kıvamına getirin. Nemli saça sürün 30 dakika bir bone bağlayarak bekleyin. Bol suyla yıkayın. Sonuç çok hoşunuza gidecek.

Bir cevap yazın