Fotoğraflarda Prlamak İçin Makyaj Sırları

Günümüzün hastalığı olarak adlandırılsa da selfie çekmek hala çok eğlenceli bir alışkanlık. Öyle ki en güzel anılarımızı kalıcı kılmak, güzelliğimiz dünyaya duyurmak hatta diğer selfie çekerlerle kendimizi karşılaştırmak olmazsa olmazlarımız arasına girdi bile. Eğer ki siz de karşılaştırılan fotoğraflarda yerinizi almak istiyorsanız bu yazı tam da size göre. Salfie ve diğer tüm fotoğraflarda kusursuz görünmek için bazı makyaj sırlarını sizler için derledik. Yalnız unutmayın ki kusursuz bir fotoğrafın en temel taşı doğal ve içten bir gülümsemeden başka bir şey değildir.

En başından başlayalım. İlk olarak cildinizi makyaja hazırlayın, yani makyaj bazı kullanın. Kullandığınız baz gözeneklerinizi küçültenlerden olsun. Çünkü cildiniz pürüzsüz görünmeli. Kontürle yüzünüzü şekillendirin. Öne çıksın istediğiniz yerler açık, geride kalsın çok fark edilmesin dediğiniz yerler ie koyu bir fondotönle renklendirin. Yalnız fondötenininiz ince olmasın. Kapatıcılık oranı oldukça fazla olan ürünleri tercih edin, fakat fondöteni yüzünüze maske gibi sürmeyin.

Sıra geldi gözlere. Günlük hayatta çok abartılı göz makyajları yapmasak da kullanacağınız nude renkleri fotoğraf makineleri yutabilir ve ve isteğiniz kareleri yakalayamayabilirsiniz. Ayrıca kirpiklerinizin diplerini kesinlikle vurgulayın. Hatta tama kirpik bile kullanmayı seçebilirsiniz. Son olarak Dudaklarınızı mutlaka bir kalem yardımıyla belirginleştirin. Bu sayede dudaklarınızın şekli fotoğraflarda daha net ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın