Gençleştiren Makyaj Sırları

Gençleştiren Makyaj Sırları

Makyaj hemen hemen her kadının kendin daha iyi hissetmek ve görmek için asırlardır kullandığı bir yöntem. Zaman içerisinde gelişen teknoloji ve buna bağlı ürünlerle beraber makyaj yapmak artık kusurları kapatmakta çok daha etkili hatta estetik operasyonlarla bile yarışır duruma geldi. Öyle ki birkaç adımda daha genç ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmak artık o kadar da zor değil.

Elmacık kemiklerinizi belirginleştirin

Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için yanaklarınızı içe doğru çekin. Bronzlaştırıcıyı içe girmiş kısımdan uygulamaya başlayarak saç diplerinize kadar sürün. Kesinlikle simli ve ışıltılı aydınlatıcılardan uzak durun. Krem formda bir ürün kullanıyorsanız makyaj süngeri ile, pudra formunda kullanacaksanız da büyük allık fırçalarını kullanmalısınız.

Yüz kaldırma efekti yaratın

Öncelikle doğru fondöteni tercih ettiğinizden emin olun. Fondöteni uygulamaya yüzünüzün ortasından başlayarak dışa doğru uygulamayı devam ettirin. Kontür ve aydınlatıcı bir arada olan stickleri deneyebilir veya pudra formda olan ürünleri de kullanabilirsiniz.

Burnunuzu belirginleştirin

Burnunuzun tam ortasından başlayarak aydınlatıcı ile düz bir çizgi çekin. Burnunuzun her iki yanına bronzlaştırıcıyla paralel çizgiler çekerek burnunuzu daha da belirgin hale getirebilirsiniz.

Gözlerinizi belirginleştirin

Üst kirpik diplerinize kahverengi eyeliner uygulayarak, gözlerinizi olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kahverengi eyeliner, siyah renk kadar keskin görünmeyecektir. Gözlerinize canlılık vermek içinse rimel sürün. Rimeli özellikle en dıştaki kirpiklere bol sürerek bu canlılığı elde edebilirsiniz.

Dudaklarınızı şişirin

Öncelikle dudaklarınıza dolgunluk veren dudak kremi veya serum sürerek işe başlayın. Dudakla burun arasındaki çukur kısıma kapatıcı uyguladıktan sonra dudak kalemiyle çizgi çekin. Sürdükten sonra parmak uçlarınızla iyice yedirin. Alt dudağınızın ortasına dudak parlatıcısı sürerek, dudaklarınıza Angelina Jolie efekti verin. Böylelikle dudaklarınız olduğundan daha güzel bir görünün kazanacaktır. Dikkat etmeniz gereken önemli faktörlerden birisi de dudaklarınızın mat görünmesidir. Böylelikle dudaklarınız hem doğal görünür hem de ışığı daha az yansıtırlar. Renk olarak mercan rengi veya aşırıya kaçmayan kırmızı tonlarını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın