Home / Genel / Gözlerinize Dumanlı Bir Hava Katın

Gözlerinize Dumanlı Bir Hava Katın

Dumanlı göz makyajı trendi kolay kolay geçmeyecek uygulamalardan biri. Yapımı oldukça zormuş gibi dursa da birkaç adımla siz de gözlerinize dumanlı bir hava katabilirsiniz.

İlk adım olarak göz kapaklarının üstüne far sürmeden mutlaka yağsız bir baz kullanın. Böylece gün içerisinde yağlanan göz kapaklarındaki makyaj bozulmayacaktır.

İkinci adımsa yağsız bazınızı sürdükten hemen sonra göz kalemi. Göz kapağınızın üst tarafının ortasından başlayın ve kalın bir şekilde göz bitimine doğru çizginizi çekin. Ayrıca eye linerdan özellikle uzak durun.

Üçüncü adımsa en önemlilerinden biri olacak sizin için. Öyle ki kalminizi çektikten sonra. Bir aplikatör yardımı ile göz kaleminizi uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtmaya  başlayın, birkaç ufak aplikatör hareketi yetecektir. Kısaca abartmayın ve çektiğiniz tüm kalemi yaymaya kalkmayın.

Dördüncü adım olarak göz kalemin yine elinize alın. Gözlerinizin içine ince bir çizgi çekin ya da bunun işlem için sürme kullanın. Ardından kullanacağınız far ile alt kirpiklerinizin diplerini boyayın. Farı kalın bir şekilde de uygulayabilirsiniz. Kaleminiz kesin çizgiler yaratacağı için, far uygulamanız dumanlı göz makyajı daha uygun olacaktır.

Şimdi sıra farın asıl görevine geldi. Göz kapağınızın üst kısmına yani az evvel kalemle çizgi çektiğiniz yere farla beraber ufak ufak, küçük dokunuşlar yapıyorsunuz ve hatta özellikle de göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farınızı sürün.

Ve son ve önemli adım. Son olarak, hacim veren bir maskarayla kirpiklerinizi bolca rimelleyin. Ardından bir iki adım geri atarak aynada şöyle bir kendinize bakın. Muhteşem bir dumanlı göz makyajı yaptığınız keşfedeceksiniz.

About ponetmen ponetmen

Check Also

4000 yıllık tarih mücevherata dönüşüyor!

4000 yıllık tarih mücevherata dönüşüyor!

‘Zaman üstü birlik’ felsefesiyle paha biçilemez eserler yaratan marka, 25 yıllık koleksiyonerliğin ve 4 yıllık …

Bir cevap yazın

Normal Linkler Burada olucak