Günlük cilt bakımı
  • pedro
  • 147 views
  • 31 Mayıs 2017
  • 0
  •  

Günlük cilt bakımı

Kadın doğum uzmanı olarak yazacağım şeyler hakkında endişeye düşemenizi istemem. Queen Mary University of London da Medikal estetik yüksek lisansı yaptım ve öğrendiğim estetik uygulamalar ve bilgleri sizinle paylaşmak istiyorum. Yazacağım her bilginin referansı vardır.

Gün içinde kaç kere elinizi yıkıyorsunuz? yada dişinizi iki gün fırçalamadığınızda nasıl hissediyorsunuz? Ağız bakımınızı günlük yapmadığınızda dişleriniz nasıl çürür, ellerinizi yıkamadığınızda nasıl mikrop kaparsanız yüzünüz içinde günlük bakım çok önemlidir. Gün içinde kaç kere elinizi yüzünüze götürüyorsunuz, yolda giderken yüz derinize egzos dumanı, tozlar yapışıyor, elleriniz ile metrobüs elliyor sonra yanağınızı kaşıyorsunuz ve bir de yüzünüze sürdüğünüz kapatıcılar cilt derinizde sayısız mikrop üremesini sağlıyor. tüm bu nedenlerden dolayı yüzünüzü temizlemelisiniz. yani sabah akşam yüz yıkama jeli ile yüzünüzü yıkamalısınız. yüzünüzü yıkarken hemen durulamayın. 60 a kadar sayın ve sonrasında durulayın.

gunluk_cilt_bakimi_nasil_olmali

Deri, alt ve üst deri olarak iki kısımdan oluşur. bunun tam ortasında bu iki kısmını birbirine sıkıca bağlayan bir bariyer mevcut. işte bu dermal epidermal bariyer denen yapının bozulması sonucu, kuru, hassas ve kolay sivilce çıkan cildiniz olur. bu nedenle cilt yağ dengesini korumalısınız. yaşlanmamak için yağ dengesini korumalı ne çok yağlı nede çok kuru bir cildiniz olmalıdır. Yağ dengesini sağlayacak tonik veya pedler kullanmalısınız.

Sağlıklı cilt parlak, dolgun ve gergin olmalı, gözenek, leke, sivilce olmamalıdır.

haftada 3 kere cildinizi derin temizlemeli en üstteki ölü deri ve tıkaçlardan cildinizi arındırmalısınız. bunun içinde haftada üç kere peeling yapmalısınız.

hergün dışarı çıkarken güneş kremi de kullanmalısınız. böylece UV nin sizde yapacağı leke ve kırışıklıkları önlemiş olursunuz. lütfen solaryuma falan girerek cildinizi yaşlandırmayın.

Op. Dr. Ebru ÜNAL

Yazar: pedro #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ

ankara travestileri | ankara travestileri

web tasarım ankara | film izle | firma rehberi rent a car türkiye raf sistemleri ankara

error: Content is protected !!