Kuru Bırakılan Cilt Çabuk Yaşlanır

Kuru Bırakılan Cilt Çabuk Yaşlanır

Cilt sağlığı konusundaki önemli sorunların ilk sırasında cilt kuruluğu geliyor. Yazın güneş ışınları, deniz ve havuzun etkisiyle cilt kuruyor, parlaklığını ve tazeliğini de kaybediyor. Özellikle yaz aylarında cilt kalitesinin önemine dikkat çeken Dr. Mustafa Karataş, çok az emekle derinlemesine nemlendirme ve ışıltılı bir cilt görünüme kavuşmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Dr. Mustafa Karataş derinlemesine nemlendirilmiş bir cilt elde etmenin yolunu şu şekilde açıklıyor; “Cildin genç ve güzel görünmesi için cildin nemlendirilmesi oldukça önemli. Çünkü yeterli neme sahip olmayan ciltlerde kırışıklıklar ve çizgiler daha çok belirginleşiyor.Cildin kurumasına; güneş başta olmak üzere birçok faktör neden olabiliyor. Birçok kadın cildi için nemlendirici kullanıyor, ama bu da tek başına yeterli olmuyor. Küçük bir dokunuşla derinlemesine nemlendirme; tek bir uygulamayla uzun süren etkili bir sonuç mümkün. Hem de bu yenilikte; hidrasyon için ayrı, elastikiyet için ayrı, pürüzsüzlük için ayrı uygulamalara gerek kalmadan, cilt kalitesi artıyor ve cilt derinlemesine nemlilik kazanıyor.”

Çözümü mümkün

Araştırmalara göre kadınların yarısından fazlası (yüzde 56) cilt görünümlerinin dış güzelliklerine katkıda bulunduğunu iddia ediyor. Geliştirilen yeni uygulama cilt sağlığı için oldukça önemli olan Hyaluronik asidin intradermal cilt altına uygulanması, kısa süreli ve daha uzun etkili bir yöntem! Bu yeni uygulama, birden çok cilt sorununun tek elden giderilmesinde etkili oluyor. Dört ayrı bölgede uygulanabilen bu yöntem ciltte yaşanabilecek problemlerin çoğuyla birden savaşıyor, cilt pürüzsüzlüğünü iyileştiriyor ince çizgileri yok ediyor, cilde pürüzsüzlük kazandırıyor, akne lekeleri ve kırmızı lekelerin görünümünü azaltıyor, cildi nemlendiriyor ve cilde elastikiyet kazandırıyor. Bu sayede yaz aylarında kuruyan cilt uzun süre etkili şekilde canlı, diri ve ışıltılı görünümünü koruyor.

Bir cevap yazın