Kuru saç için bakım önerileri nelerdir?

Kuru saç için bakım önerileri nelerdir?

Kuru saçların düzenli olarak nemlendirilmesi gerekir. Kolay şekil alan yumuşak ve parlak saçlar herkesin hayalidir. Kuru saçlar için en etkili bakım önerilerini haberimizde bulabilirsiniz.

KURU SAÇLARA ÖZEL BAKIM İPUÇLARI

-Muz, içerisindeki A, C ve E vitaminleri sayesinde saçınıza canlılık ve parlaklık kazandıracak ve aynı zamanda hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. 

-Zeytinyağı kuru ve mat saçların ihtiyacı olan nemi kazandırır. Uzun süreli güzel sonuç sağlar.

-Kuru saçlar da yağ içerir ve bunlar saçın ihtiyacı olan nemi sağlayan yağlardır. Saçlarınızı sık şampuanlamanız, saçınızın ürettiği doğal nemlendiricilerle mücadele ettiğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla çok sık yıkamamak gerekir.

-Isıdan uzak durmak gerekir, aksi durumda saçlar iyice kurur. Mutlaka fön çekmek, çektirmek istiyorsanız bunu düşük ısıda yapmaya özen göstermelisiniz.

-Bir kap ılık suyun içine 1 çay bardağı elma sirkesi ilave edin ve bu su ile saçlarınızı durulayın.

-Kuru saçları doğru bir tarak yardımıyla ve nemliyken aşağıdan başlayarak yukarıya doğru yavaş yavaş taramaya dikkat edin.

-Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamak iyice kurutacaktır, bu nedenle ılık su tercih etmeli en son soğuk suyla durulamalısınız.

-Süt ve yumurta da saç bakımının önemli maddeleri arasındadır. Haftada 1 kez bu karışıma zeytinyağı da ekleyerek saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın