Makyaj Sıralaması Değiştirerek Fark Yaratın!

Günlük rutin makyajımızı çabukça yapıp bir an önce dışarı çıkmak istiyoruz. Fakat bu işi hızlıca yapalım derken malzeme fazlalığından yanlış malzemeleri yanlış ürünlerle kullanıp, çok da doğru olmayan bir makyajla çıkma riskimiz artıyor. Bu sebeple günlük makyaj rutininizde doğru ürünleri ve malzemeleri belirleyerek mükemmel makyajlara imza atabilirsiniz.

Doğru fondöten

İlk adım her zaman doğru fondöteni seçmektir. Bunun için cilt tipinize uygun fondöteni alın ve temel sıvı fırçalarınızdan biriyle uygulayın. Doğru kullanım yüzünüzdeki dört nokta olan alın, yanaklar ve çeneye parmaklarınızla dokunarak fondöteni sürmek ve daha sonra fırçayla dağıtmaktır. Fırça darbeleriniz alnınızda ileri geri şeklinde olmalı yanaklarınızda ise yüzünüzün merkezinden uzaklaşacak şekilde yayılmalıdır. Aynı şekilde çenenizde de ileri geri hareketlerle fondöteninizi yedirmelisiniz.

Concealer

Concealer uygularken özellikle göz altlarında kalınlık hissetmeniz mümkündür. Ancak bunun önüne geçmeniz için çok basit bir yöntem bulunuyor. Ürüne fırçanızı daldırmadan önce fırçanızı bir damla nemlendiriciye daldırın ve ondan sonra ürüne sürün. Daha sonra gözlerinizin altına 4 kez vurarak ürünü yedirin. Sonrasında fırça ile iyice homojen bir hale gelene kadar yedirin. Son olarak da parmaklarınızla pürüzsüz hale getirin. Parmakla düzeltmek vücut ısınızla daha doğal bir görüntüye neden olacaktır.

Pudra

Pudranızı yüzünüze ne ile ve nasıl uyguladığınız doğal görüntü için çok önemlidir. Bunun için çoğumuz büyük fırçaları tercih ederiz ancak doğru olan küçük bir kabukiyle deriye pudranızı tampon hareketlerle yaymaktır.

Makyaj rutininizde yapacağınız küçük değişikliklerle göreceğiniz 5 büyük değişim

Bronzlaştırıcı

Bronzlaştırıcı kullanımı son derece önemlidir. Çünkü kontür makyajın hayatımıza girmesiyle birlikte durumu biraz abartmış bulunuyoruz. Oysa eğer zayıf bir ışıkta olmayacaksanız ve gece dışarıya çıkmıyorsanız abartılı bir bronzlaştırıcı kullanmamanız gerekiyor. Yapacağınız tek şey en kabarık fırçanızı almak ve yanaklarda yukarı aşağı alın ve çenede yatay hareketlerle uygulamak.

Makyaj rutininizde yapacağınız küçük değişikliklerle göreceğiniz 5 büyük değişim

Allık

Allıklarımızı genelde beğendiğimiz renklerden seçeriz. Aslında önemli olan cildinizin rengine uygun allığı seçmektir. Bunun için öncelikle cilt renginizi belirleyin ve sonrasında yoğun bir fırçayla yanaklarınıza uygulayın.

Bir cevap yazın