Web Tasarım Ankara

Porselen makyaj teknikleri

qqq

ADIM ADIM PORSELEN MAKYAJ

1) Öncelikle sağlıklı bir cilt görünmüne ihtiyacımız vardır.O yüzden cilt ölü derilerinden arınmış temizlenmiş ve nemlenmiş olması gereklidir.Cilt tipiminize göre temizleme sütü yada temizleme jeli ile temizledikten sonra,cildinize uygun bir peling yardımı ile ciltdeki ölüü derileriniz soymanız gereklidir,yine cilt tipinize uygun bir tonikle cildin sıkılaşmasını sağladıktan sonra cilde uygun bir nemlendiriciyle cildiniz sağlıklı bir gürünüme ve ihtiyacı olan bakıma kavuşmuş olur.Bu şekilde cildiniz makyaja hazır bir hale gelmiştir.Özellikle gelin makyajından bir hafta önce yapılan profosyenel bir bakım cildi daha canlı gösterdiği gibi makyajın daha doğal ve daha kalıcılığını sağlayacaktır.

2) İkinci adım olarak porselen makyaj için ihtiyacınız olan şey tüylerden arınmış pürüzsüz bir cilt.Yüzdeki bıyık ve kaşların alınmış olmaları yeterli olacakdır.

3) Cildin pürüzsüzce kapatılması,

a) FONDOTEN
Temizliyerek hazırladığınız cildinize primer(transparan fondeten) uygulayarak işe başlanmalı.Bu işlem makyajın görünümünü ve kalıcılığını artıracaktır.Özellikle yağlı ve akneli ciltler için tasarlanmış ürün kullanmak cilteki yağı kontrol altına alacaktır çünkü yağlı ve sorunlu ciltte fondeteni sabitlmek oldukça zordur yapacağınız bu uygulama sizin makyajınızın uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.Porselen makyaj için likit bir ürün seçilmeli,Fondeteni seçerken tek dikkat edilmesi gereken husus fondeteniniz bire bir teninizle örtüşmelidir.Yani kapatacağınız cildinizin dekoltenizden ve kulak kenarlarınızdan farklı bir renkte olmamalıdır.En ufak atlanmış bir bölge bırakmamalısınız.Fondeteniniz cildinizin 1-2 ton açık yada koyusu olmalıdır bunun dışına çıkamanız makyajınızın doğallığını alıp götürür.

b) CONCEALER(göz altı kapatıcısı)
Her cilt bebek gibi bir tene sahip değildir,bir çok kişide göz altı morlukları,göz altı torbaları ve cilt lekeleri vardır.
Göz çevresindeki renk farklılıklarını gizlemek, gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlamak için Concealer yani kapatıcılardan faydalanabilirsiniz. Concealer; yüzünüzdeki ifadeyi ve bakışlarınızı belirginleştirmek için de ideal malzemedir.Bu şelikde yüzünüzün ve göz çevrenizin gölge düşen yerlerini uygulayarak görünümü destekleyebilirsiniz.

C) PUDRA.
Porseln makyajda tercih edeceğiniz pudranın ışıltısız ve mat olması gereklidir.Mat ve yarı taransparan pudralar tercih edilmelidri.Bu durumda pudrayı hem bir sabitleyici hemde matlaştırıcı olarak kullandığımızdan makyajda asla vazegeçemiyeceğimiz bir üründür.Eğer hafif bir kapatıcılık istiyorsak pudrayınızı bir pudra yardımıyla yapmalısınız,daha yoğun bir kapatıcılık için pudra pufuyla tomponlama yaparak yüzünüze pudrayı yedirin.Pudrayı uygularken tıpkı fondeten gibi boynunuza,dekoltenize,burun ve kulak kenarlarınıza asla uygulama yapmayı unutmayınız.

İyi kapatılmış ve tüm kusurları örtülmüş bir cilt porselen makyaj için amaçlanan en önemli adımdır.

GÖZ
Göz makayajına başlamadan önce sabitleyici primer kullanmak kullanacağınız farın rengini daha çok ortaya çıkaracaktır.Gözleri doğal tutmak makyajınızı daha çakici ve daha güzel hale getirecektir. Tabiki tercihe göre gece makyajı ya da gelin makyajında renk şeçimi değişir,ancak gelin makyajındada pastel renkle yapılan göz makyajı daha duru bir görünüm kazandırıyor. Krem,vanilya ve uçuk pembe bu işi için ideal bir şeçim.Primer astardan sonra açık renkli farla astar geçilen gözlere,bir iki ton koyu farla gölgelendirme yapın.Gölgelendirme asıl gözlere anlamını kazandıran bir harekettir göz üstü çukurlarına yapacağınız far hamlleleri içeriden dıaşarıya göz bitimine kadar olmalıdır. Göz yapınıza göre kalem yada eyeliner kullanın,alt göz çevresine eğer iri gözlere sahipseniz içe,küçük gözlere sahipseniz dışa kaleminizi çekin.Buğulu gözlere sahip olmak istiyorsanız bir makyaj pamukçuğuyla yada far süngeriyle kaleminizi dağıtmanız yeterli olacaktır.

porselen-makyaj (1)KİPRİKLER
Eğer kiprikleriniz zayıf yada kısa ise isteğe bağlı olarak takma kiprik kullana bilrisniz.Ancak politikamız doğallık olduğunda doğallığın dışına çıkmadan,doğal görünümlü takma kiprikler ya da sadece gözün dış köşesine eklenen kısa kiprikler tercih edilmelidir.Takma kiprik kullanıldığı zaman rimeli sadece belirginleştirmek ve bütünleştirmek için az miktarda kullanılmalıdır.Takma kiprik tercihiniz olmazsa kiprik yapınıza göre bir rimelle kipriklerinizi tarayarak belirgin hale getirin.Asla pırıltılı rimeller tercih edilmez.

ALLIK
Allıkta tıpkı diğerleri gibi naturel renklerden tercih edilir.toz pembe,nude,uçuk korel renkgi gibi renkler porselen makyajın vazgeçilmez renkleridir.Alllık uygulanırken asla kesin ve keskin hatlar olmasın, genellilkle dairesel hareketlerle yumuşak bir görünüm kazanın.

DUDAKLAR,
Dudaklar porselen makyajın son ve en önemli bir hamlesidir.Makyajımız da daha çok nude ve soft renkler kullandığımızdan rujumuzun rengini canlı ve belirgin şeçmemizde hiçbir sakınca yoktur. Özellikle kırmızı ya da pembe bu makyajın vazgeçilmezlerindendir.

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>