Siyah Noktalardan Kurtulun

En büyük ve belki de en çok sinir bozan cilt sorunlarından bir olan siyah nokta oluşumunun nedeni, oksitlenmiş kir ve ölü hücrelerin cilt gözeneklerini tıkamasıdır. Siyah nokta oluşumu, kadın-erkek herkeste görülebilir ve yüzde; hatta özellikle burun bölgesinde oluşurlar.

İyi yapılmış bir cilt temizliği, her cilt probleminde olduğu gibi siyah nokta sorunlarında de çok önemlidir.  Pek çok yüz temizliği için ürün satılıyor olsa da kendiniz de evde cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu nedenle sizler için sıralayacağımız önerilerden önce düzenli olarak yüzünüzü temizliyor olmaya dikkat edin.

Deniz Tuzu

Deniz tuzu yalnızca gıda alımlarında değil, cildinizi temizlerken de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir madde. Siyah noktalarınızdan arınmak için deniz tuzuna biraz su ekleyip bu karışımı avucunuza alarak sorunlu bölgeye uygulayın. 5 dakika kadar bekleyin ve cildinize hafifçe masaj yapın. Deniz tuzunda bulunan mineraller, gözeneklerin içinde biriken kirleri temizleyecektir.

Limon ve Şeker

Limon cilt rengini eşitlemeye ve asidik özelliğiyle de cildinizi temizlemeye yarayan mucizevi bir meyvedir. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için 1 tatlı kaşığı şeker ile yarım limonu ezerek püre haline getirin. Siyah noktalı bölgeye karışımı sürerek yine hafifçe masaj yapın. Masajdan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Şeker sayesinde yüzünüzdeki siyah noktalar temizlenecek, limon ile de cilt tonunuz eşitlenecek. Fakat limonun asidik özelliği nedeniyle hassas ciltler ve sivilceler için bu yöntem kullanılmamalıdır.

Bir cevap yazın