Ünlü İsimlerin Makyaj Sırları

Yeni internet dizisiyle gündemde olan Serenay Sarıkaya, buradaki makyajında siyah yerine kahverengi eyeliner kullanmayı tercih etmiş. Böylece siyah kadar keskin bir hat elde etmeyip daha yumuşak bir görüntü sağlanıyor. Siyah eyeliner modasının geride kaldığı bu günlerde kahverengi eyeliner ile dağıtılmış far havası elde ediliyor.

Daha büyük gözler elde etmek için gözün iç bölgesine açık ve parlak renkler uygulanıyor. Dış köşesi koyu bir renkle belirginleştirilen göz makyajlarının yapımı hem oldukça basit hemde bu sayede büyüleyici bakışlar elde ediliyor.

Göz kapağının katlanma bölgesine bir karıştırma fırçası ile uygulanan sıcak kahve tonlarındaki farlar günlük makyajın kurtarıcısı oluyor. Uğraşılmış gibi duran ama bir o kadar kolay olan bu uygulama sonrasında istenilen renklerle gözler canlandırılıyor. Tabana uygulanan bu renk cilt rengini ısıttığı için kullanılan asıl renk gözünüzde daha doğal duruyor.

Hande Erçel gözlerinin güzelliğini buğulu göz makyajlarıyla ön plana çıkarıyor. Kahve tonlarını kullandığı makyajlarında genellikle dudaklarını geri planda tutuyor.

Son dönemin popüler makyaj uygulaması olan yüz kontürü de doğru uygulandığında yüz hatlarını istenilen hale getirebiliyor. Elmacık kemiklerinin altına uygulanan koyu renk ürün ile yüz hatları daha keskin ve ince gösterilirken burnun iki tarafına uygulanan kontür ile burun daha küçük gösterilebiliyor. Ayrıca burun kemiği hizası boyunca uygulanan aydınlatıcı ürünler ile de daha ince görünüyor.

Omuzlarına ve elmacık kemiklerine uygulanan aydınlatıcı ile Lucy Hale oldukça doğal bir görünüm elde ediyor. Gözünde toprak tonlarını kullanan oyuncu abartılmamış ama şık bir makyaj tercih ediyor.

Renkli göz farlarının da moda olduğu 2017 yılında, Vanessa Hudgens sarı ve turuncunun müthiş uyumunu yakalıyor.

Uzun kirpikler ve derin bakışlar seven Shay Mitchell, kirpik diplerini daha koyu bir renk ile belirginleştirirken makyajının genelinde kahverengini hakim tutuyor.

Dudaklarını ön plana çıkarırken göz makyajından kaçınan Barbara Palvin göz kapaklarını teniyle eşitleyip bir maskara ile yetiniyor.

Doğallıktan ödün vermeyen Bensu Soral kahve tonlarındaki göz makyajı ile anlamlı bakışlar elde ediyor. Dudaklarında pembelik seven güzel oyuncu uğraşılmamış gibi duran makyajlar kullanmayı seviyor.

Yoğun bir aydınlatıcının kullanıldığını gördüğümüz bu makyajda Jennifer Lopez elmacık kemiğinin üstünü, göz pınarlarını ve kaş altlarını aydınlatıyor. Günlük makyajlarda da sıkça kullandığımız aydınlatıcı kullanımının en doğru halini görüyoruz. Ayrıca göz içlerinde uygulanan ten rengi veya beyaz renkli göz kalemleri ile gözler daha parlak görünüyor.

Oynadığı son dizisinde de doğal görünümden vazgeçmeyen Aslı Enver yüz hatlarını belirginleştirici uygulamadan sonra sıcak tonlu bir bronzer ile makyajını bitiriyor.

Gözlerini ön plana çıkarmayı seven başka bir ünlü güzel olan Fahriye Evcen buğulu ve çekik göz makyajıyla tüm dikkati buraya çekiyor. Burnunun üstünde kullandığı aydınlatıcı ile daha düzgün bir görüntü elde ediyor.

Islak makyaj görünümünün de popüler olduğu bu günlerde yoğun aydınlatıcı kullanımı ile ıslak görünüm elde edilmeye çalışılıyor.

Yüz kontürünün yanı sıra vücut kontürleri de sıklıkla uygulanıyor. Aynı mantığa dayanan uygulamada vücudunuzun çıkık bölgelerine aydınlık renk sürülürken gölgede kalan yerlerine koyu renk sürülüyor.

Bir cevap yazın